email: aermetalservice@azet.sk
tel. číslo: 0908 188 172
tel. číslo: 0915 057 372
tel. číslo: 0908 188 172

Ďalšie kovoobrábanie 

Kov je poddajný, preto s ním pracujeme. Naša dielňa je vybavená pre rôzne spôsoby kovoobrábania, preto dokážeme rýchlo a presne pracovať s jednotlivými prvkami. Či už je reč a klasickom sústružení, frézovaní, vŕtaní, obrábaní a rezaní kovov, môžete sa na nás spoľahnúť.  

Procesy kovoobrábania je možné rozdeliť na dve skupiny: na jednej strane sú procesy, kedy meníme tvar a rozmery kovov a na druhej činnosti, kedy odstraňujeme alebo spájame kovové profily. Dobrou správou je, že máme skúsenosti vo všetkých oblastiach kovoobrábaniazámočníctva, preto v oboch prípadoch dokážeme takéto práce realizovať. Naši odborníci disponujú viac než dvadsaťročnými skúsenosťami v tejto oblasti. Čo je pre iných výzvou, to je pre nás rutinou. 

Proces kovoobrábania má niekoľko fáz. Ak je to potrebné, lisujeme a tiež ohýbame plechy a iné kovové prvky. Následne narežeme tieto dosky na príslušné veľkosti, prípadne kusy. Kovové prvky formujú s manuálnou presnosťou ostré nože nášho sústruhu. So sústruhom pracujeme rýchlo a dôkladne, preto nie je potrebné zdĺhavé programovanie. Tieto prvky nemusia byť len duté, ale môžu pozostávať aj z takých častí, ktoré je potrebné tvarovať vŕtaním. 

Frézovaním kovov tvarujeme drážky a kľúče, pričom veľká časť obrábaného kovového prvku zostáva v pôvodnej forme. Posledným krokom v procese kovoobrábania je odstránenie prebytočných zvyškov materiálu, ako aj dosiahnutie konečnej drsnosti kovu, ku ktorej sa dopracujeme brúsením.  

Aj počas výroby súčiastok a náhradných dielov prechádza kov týmito fázami. Zjednocovanie zložitejších prvkov dosahujeme zváraním a vytváraním zvarov. V prípade rámových konštrukcií, podvozkov a hydraulických súčiastok postupujeme s výnimočnou starostlivosťou, aby jednotlivé prvky do seba presne zapadli a zabezpečili tak maximálnu nosnosť. 

Zabezpečujeme aj údržbu a servis poľnohospodárskych a stavebných strojov.V prípade potreby dokážeme po konzultácii s klientom vyrobiť aj špeciálne navrhnuté stroje. Kovové profily, rámové konštrukcie, ako napríklad nové brány alebo strešné konštrukcie terasy nepredstavujú pre náš žiaden problém. 

Kovom sa rozumieme, preto ak nenájdete presne to, čo potrebujete, kontaktujte nás. Ak počas konzultácií prídeme na to, že nehľadáte práve nás, odporučíme Vám príslušného odborníka.